تبلیغات
ثقلین - انتخابات از دیدگاه امام خمینی (ره)

اِنی تارِکٌ فیکُمُ الثَقَلَین،کِتابَ اللهِ و عِترَتی وَ اِنَّهما لَن یَفتَرِقا حَتّی یَرِدا علَیَّ الحَوض.

نظر سنجی

میزان رضایت شما از وبلاگ چقدر می باشد؟آمار بازدیدها

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


شمارنده


کد لوگوی ثقلین

ثقلین


ضامن آهو

ضامن آهواِنی تارِکٌ فیکُمُ الثَقَلَین،کِتابَ اللهِ و عِترَتی ما ان تمسّکتم بهما لن تضلّوا ابداً وَ اِنَّهما لَن یَفتَرِقا حَتّی یَرِدا علَیَّ الحَوض.
نویسنده :رضا دبیر
تاریخ:1392/03/12-07:24 ب.ظ

انتخابات از دیدگاه امام خمینی (ره)

دیدگاه های امام خمینی(رحمت الله علیه) درباره انتخابات
emam-entekhabat1
- از حقوق اولیه هر ملتی است كه باید سرنوشت و تعیین شكل و نوع حكومت خود را در دست داشته باشد. طبیعی است كه چون ملت ایران بیش از 90 درصد مسلمانند باید این حكومت بر پایه های موازین و قواعد اسلامی بنا شود
-جامعه فردا جامعه ای ارزیاب، منتقد خواهد بود كه در آن تمامی مردم در رهبری امور خویش شركت خواهند جست.
-باید اختیارات دست مردم باشد و هر آدم عاقلی این را قبول دارد كه مقدرات هر كس باید دست خودش باشد.
-قانون این است، عقل این است، حقوق بشر این است كه سرنوشت هر آدمی باید به دست خودش باشد. هرملتی سرنوشتش به دست خودش باشد
-البته آزادید هر رأیی دلتان می خواهد بدهید اما بی تفاوت نباشید نسبت به سرنوشت مملكت خودتان، نسبت به اسلام، نسبت به ملت، نسبت به كشور بی تفاوت نباشید
-باید همه شما، همه ما زن و مرد، هر مكلف همان طور كه باید نماز بخواند همان طور باید سرنوشت خودش را تعیین كند
-دولت اسلامی یك دولت دموكراتیك به معنای واقعی است و برای همه اقلیت های مذهبی آزادی بطور كامل هست و هر كس می تواند اظهار عقیده خودش را بكند و اسلام جواب همه عقاید را به عهده دارد و دولت اسلامی تمام منطق ها را با منطق جواب داد.
-هر كس می تواند اظهار عقیده خودش را بكند، اسلام جواب همه عقاید را به عهده دارد و دولت اسلامی تمام منطق ها را با منطق جواب خواهد داد
از هم اكنون هم باید مطمئن باشیم رسانه های استكباری از عدم حضور مردم در صحنه انتخابات سخن ها خواهند گفت و با تحلیل های موذیانه و القائات توام با تهدید و ارعاب تلاش خواهند نمود ذهن ها را به مسائل دیگر معطوف نمایند , غافل از آنكه امت اسلامی ایران سالهاست نشان داده اند كه از این هیاهوها نمی ترسند و مقاوم و استوار در مقابل تمام ابرقدرتها و قدرتها می ایستند و به یاری خداوند متعال ملت شریف ایران با حضور گسترده خود , انتخابات را با قدرت و قاطعیت برگزار می كنند.
ملت شهیدپرور ایران بداند كه این روزها روز امتحان الهی است , روز پرخاش علیه كسانی است كه با اسلام كینه دیرینه دارند , روز انتقام از كفر و نفاق است , روز فداكاری است .
emam-entekhabat2
امروز شركت در انتخابات ریاست جمهوری نه فقط یك وظیفه اجتماعی و ملی است , بلكه یك وظیفه شرعی اسلامی و الهی است كه شكست در آن , شكست جمهوری اسلامی است كه حفظ آن بر جمیع مردم از بزرگترین واجبات و فرائض است و وسوسه در آن از شیطان بلكه عمال شیطان بزرگ است .
چنانچه سستی بكنند , كسانی كه می خواهند این كشور را به باد فنا بدهند ممكن است پیروز بشوند. باید همه شما , همه ما , زن و مرد , هر مكلف همان طور كه باید نماز بخواند , همان طور باید سرنوشت خودش را تعیین كند.
ارجــــاع ها: ثقلین: بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات سال۹٢ 
نـوع مطلب: عکس  دانستنی  علمی-فرهنگی