تبلیغات
ثقلین - احادیثی از نبی اکرم اسلام (ص)

اِنی تارِکٌ فیکُمُ الثَقَلَین،کِتابَ اللهِ و عِترَتی وَ اِنَّهما لَن یَفتَرِقا حَتّی یَرِدا علَیَّ الحَوض.

نظر سنجی

میزان رضایت شما از وبلاگ چقدر می باشد؟آمار بازدیدها

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


شمارنده


کد لوگوی ثقلین

ثقلین


ضامن آهو

ضامن آهواِنی تارِکٌ فیکُمُ الثَقَلَین،کِتابَ اللهِ و عِترَتی ما ان تمسّکتم بهما لن تضلّوا ابداً وَ اِنَّهما لَن یَفتَرِقا حَتّی یَرِدا علَیَّ الحَوض.
نویسنده :رضا دبیر
تاریخ:1390/12/21-10:53 ق.ظ

احادیثی از نبی اکرم اسلام (ص)

نبی اکرم (ص):
ای سلمان بر تو باد قرائت قرآن،همانا قرائت قرآن کفاره گناهان و مانعی از آتش جخنم و امانی از عذاب های آن است و برای هر که آن را تلاوت نماید به ازای هر آیه ثواب یکصد شهید در نظر گرفته می شود و به ازای هر سوره ثواب (های) یک پیامبر به او مرحمت می شود و رحمت خداوند بر خوانندگان نازل گشته و ملائکه خداوند برای او طلب آمرزش نموده و بهشت خداوند مشتاق او می گردد.
(مستدرک الوسائل،ج4،ص257)

نبی اکرم (ص):
همانا اهل بهشت بر هیچ یک از امور دنیا دچار حسرت و ندامت نمی شوند مگر به خاطر ساعتی که بر آنها گذشته و آنها در آن ساعت ذکر خداوند متعال را نگفته و بیاد او نبوده اند!
(ارشاد القلوب،ج1،ص52)

نبی اکرم (ص):
ای سلمان! زمانی که انسان ختم قرآن نماید خداوند متعال ثواب سیصدوسیزده پیامبر که رسالت خویش را ادا نموده اند، به او مرحمت می فرماید و گویا تمامی کتابهایی که به انبیاء عظام عرضه گشته است را، تلاوت نموده است.ای سلمان! زمانی که مومنی قرآن تلاوت نماید، خداوند متعال درهای رحمت خویش را بر او گشوده و به ازاء هر حرفی که از دهانش خارج می شود فرشته ای را که تا روز قیامت برای او -و از طرف او- تسبیح گوید خلق می نماید!

صلوات

ارجــــاع ها: محمد  پیامبر  اسلام  پیامبران در اسلام  همسران و فرزندان محمد  بحث تصاویر پیامبر  غدیر خم